fbpx

House of Art

OFERTA EDUKACYJNA

Dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych

Oferta edukacyjna House of Art skierowana jest dzieci, młodzieży i dorosłych chcących kształcić się w kierunku sztuki scenicznej. Specjalizacją szkoły jest musical, który łączy trzy fascynujące dziedziny: śpiew, taniec i aktorstwo. House of Art oferuje szeroki wachlarz zajęć zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych miłośników musicalu. Nasi uczniowie nabywają umiejętności niezbędnych do wykonywania zawodu aktora scen muzycznych, a także  doświadczenia scenicznego dzięki możliwości udziału w gali musicalowej na profesjonalnej scenie estradowej.

 

GRUPY DZIECIĘCE 4-8 LAT

ŚRODA
Godziny: 15:00-18:30
Połączenie nauki i zabawy

Lekcje śpiewu dla dzieci mają lekką i swobodną formę. Dzięki temu młodym artystom łatwo jest odkryć w sobie pasję i rozwinąć talent.

Pozytywny wpływ na rozwój

Lekcje tańca dla najmłodszych to przede wszystkim czerpanie z ich naturalnej potrzeby ruchu. Rozwijamy prawidłowe nawyki muzyczno-ruchowe, a także dajemy możliwość rozwijania świadomości ciała w atmosferze dobrej zabawy.

Odkrywanie mocnych stron

Zajęcia dla dzieci to przede wszystkim stworzenie atmosfery, w której najmłodsi uczestnicy będą potrafili otworzyć się i odkryć swoje mocne strony.

GRUPY DZIECIĘCE 9-14 LAT

WTOREK, CZWARTEK, PIĄTEK
Godziny: 17:00-20:00
Połączenie nauki i zabawy

Na lekcjach śpiewu uczniowie poznają swoje głosy, ich brzmienie, barwę i możliwości. Kształcą prawidłową wymowę, oddech i dykcję. Ponadto lekcje śpiewu to świetna zabawa pozwalająca na wyzwolenie pozytywnej energii i odkrycie drzemiącego w dziecku potencjału.

Pozytywny wpływ na rozwój

Na zajęciach tanecznych rozwijamy prawidłowe nawyki muzyczno-ruchowe, a także dajemy możliwość rozwijania świadomości ciała w atmosferze dobrej zabawy. Zajęcia z tańca mają także pozytywny wpływ na lekkość, zwinność i gibkość najmłodszych uczestników.

Odkrywanie mocnych stron

Na zajęcia teatralnych uczniowie poznają jak wyrazić swoje emocje oraz budować pewność siebie. Aktorstwo to świetna zabawa zarówno dla dzieci, które uwielbiają być w centrum uwagi, jak i dla tych które wolą pozostać w cieniu.

GRUPY MŁODZIEŻOWE 14-18 LAT

SOBOTA
Godziny: 09:00-17:00
Rozwój umiejętności

Praca nad prawidłową emisją głosu, kształcenie słuchu i doskonalenie dykcji. Ponadto uczniowie poznają czym jest interpretacja tekstu oraz praca na scenie. Rozwijamy umiejętność śpiewania na głosy przez co młodzież nie tylko rozwija swoje umiejętności muzyczne ale i uczy się współpracy w grupie i zacieśnia kontakty z rówieśnikami.

Budowanie relacji

Młodzież poznaje najważniejsze techniki taneczne: jazz, taniec klasyczny, taniec współczesny, hip hop. Uczą się kontroli własnego ciała, prawidłowej rozgrzewki i świadomego rozwoju fizycznego tak aby taniec stał się nie tylko przyjemny ale i zdrowy.

Otwartość i wyrażanie emocji

Zajęcia teatralne dla młodzieży mają na celu przede wszystkim naukę otwartości i wyrażania swoich emocji. Swobodne wyrażanie uczuć, pobudzanie wyobraźni, uwrażliwianie na sztukę, rozwój osobisty i budowanie własnej wartości to wszystko nad czym będą pracować nasi uczniowie.

GRUPY STUDENCKIE I DOROŚLI 26+

PONIEDZIAŁEK i ŚRODA
Godziny: 17:00 - 21:30
Rozwój umiejętności

Doskonalenie nabytych już wcześniej umiejętności lub nauka śpiewu od podstaw. Uczniowie poznają techniki emisji głosu poprzez ćwiczenia intonacyjne, wyrównujące rejestry i poszerzające skalę, różnicujące dynamikę i artykulację głosu. Pracują nad interpretacją tekstu oraz poznają zasady pracy na scenie. Szlifują umiejętności śpiewania na głosy oraz współpracy w zespole.

Koordynacja ciała i oddechu

Lekcje tańca dla dorosłych to szlifowanie najważniejszych technik tanecznych. Uczniowie pracują w zakresie tańca klasycznego, jazzu i tańca współczesnego. Dodatkowo poznają także podstawy tańca towarzyskiego, latino i stepu. Uczą się kontroli nad własnym ciałem i prawidłowym oddechem co pozwala na późniejsze połączenie tańca z wokalem.

Otwartość i wyrażanie emocji

Dorośli uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję do doskonalenia swojej dykcji, artykulacji, prawidłowego oddechu oraz świadomości ciała. Pracować będą nad wyrażaniem emocji oraz interpretacją teksu. Poprzez pracę w grupie i zadania aktorskie nauczą się świadomego partnerowania na scenie.

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
Godziny: popołudniowo - wieczorne
Wykwalifikowani trenerzy wokalni

Zajęcia skierowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych na każdym poziomie zaawansowania. Zapraszamy osoby początkujące, które chcą odkryć swój głos i rozpocząć przygodę ze śpiewem, a także zawansowane chcące szlifować swe umiejętności.

Zajęcia dopasowane do potrzeb

- nauka śpiewu krok po kroku
- szlifowanie techniki
- eliminacja niewłaściwych nawyków wokalnych
- prawidłowa emisja i higiena głosu
- ćwiczenie prawidłowego oddechu
- poszerzenie skali głosu
- pomoc w doborze repertuaru

Godziny otwarcia:
Copyright © 2024 House of Art - Profesjonalne Szkoły Musicalowe w Krakowie
Powrót