Ułatwienia dostępu

Szkoła Musicalowa

Dla Dorosłych

Interesujesz się aktorstwem, kochasz śpiewać i tańczyć?
Koniecznie zapisz się na zajęcia musicalowe w
House of Art.

House of Art oferuje kształcenie z zakresu tańca, śpiewu i aktorstwa w oparciu o autorski program nauczania. Edukacja w grupach dla dorosłych bazuje na zróżnicowanych zajęciach grupowych, w trakcie których uczniowie poznają tajniki gry aktorskiej, dykcji, emisji głosu, śpiewu harmonicznego, czytania nut głosem, a także tańca, rytmiki i ruchu scenicznego. Dodatkowo zajęcia wzbogacone są o indywidualne lekcje śpiewu, dzięki którym uczniowie poznają swoje głosy i doskonalą technikę wokalną.

 

Rok nauki w House of Art zwieńczony jest udziałem w Wielkiej Gali Musicalowej organizowanej w Nowohuckim Centrum Kultury.

Zajęcia w House of Art

Rozwój umiejętności

Doskonalenie nabytych już wcześniej umiejętności lub nauka śpiewu od podstaw. Uczniowie poznają techniki emisji głosu poprzez ćwiczenia intonacyjne, wyrównujące rejestry i poszerzające skalę, różnicujące dynamikę i artykulację głosu. Pracują nad interpretacją tekstu oraz poznają zasady pracy na scenie. Szlifują umiejętności śpiewania na głosy oraz współpracy w zespole.

Koordynacja ciała i oddechu

Lekcje tańca dla dorosłych to szlifowanie najważniejszych technik tanecznych. Uczniowie pracują w zakresie tańca klasycznego, jazzu i tańca współczesnego. Dodatkowo poznają także podstawy tańca towarzyskiego, latino i stepu. Uczą się kontroli nad własnym ciałem i prawidłowym oddechem co pozwala na późniejsze połączenie tańca z wokalem.

Otwartość i wyrażanie emocji

Dorośli uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję do doskonalenia swojej dykcji, artykulacji, prawidłowego oddechu oraz świadomości ciała. Pracować będą nad wyrażaniem emocji oraz interpretacją teksu. Poprzez pracę w grupie i zadania aktorskie nauczą się świadomego partnerowania na scenie. Poznają czym jest zawód aktora i jak wykorzystywać nabyte umiejętności na scenie.

Jak wygląda rok szkolny?

Rok szkolny w House of Art  trwa od września do czerwca i zgodny jest z kalendarzem szkolnym obowiązującym w województwie małopolskim. Zajęcia w grupach dla dorosłych odbywają się w poniedziałki w godzinach 17:30 – 21:30 i środy w godzinach 18.00-21.30.

 

W trakcie roku szkolnego organizowane są dodatkowe warsztaty z artystami musicalowymi oraz wyjazdy na spektakle do teatrów muzycznych w całej Polsce.

Jak prowadzone są zajęcia?

Zajęcia w House of Art prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli, którzy swe umiejętności nabyli na czołowych uczelniach artystycznych w Polsce, a także podczas wieloletniej pracy scenicznej. Każdy blok zajęć prowadzony jest przez innego nauczyciela specjalizującego się w danej dziedzinie sztuki (śpiew, taniec, aktorstwo).

Co zawierają zajęcia?

  • Śpiew indywidualny

  • Kształcenie Słuchu

  • Taniec Broadway Jazz

  • Sceny Musicalowe

  • Zajęcia Aktorskie

  • Dykcja 

  • Wiedza o musicalu

  • Taniec współczesny z elementami partnerowania

  • Warsztaty mistrzowskie z artystami musicalowymi
  • Zespoły Wokalne

Jak liczne są grupy?

Grupy w House of Art liczą 15 osób, a przydział do grup następuje z uwzględnieniem wieku i aktualnych umiejętności uczniów.

Jak wygląda przesłuchanie do szkoły?

Do House of Art prowadzona jest rekrutacja w formie przesłuchań, w trakcie których kandydaci sprawdzane mają predyspozycje wokalne, aktorskie i taneczne oraz słuch muzyczny i koordynację ruchową.

Czy w House of Art mogą uczyć się osoby początkujące?

House of Art prowadzi zajęcia na każdym poziomie kształcenia. Wśród naszych uczniów są za równo osoby początkujące jak i zaawansowane. Poziom zajęć dostosowany jest do potrzeb i umiejętności uczniów, a przydział do grup następuje w oparciu o ich możliwości i umiejętności.  

Czy jest okres próbny?

Tak. Pierwszy miesiąc nauki w House of Art jest okresem próbnym. Dzięki temu można sprawdzić jak wygląda nauka w szkole i podjąć świadomą decyzję o dalszym udziale w zajęciach.

Czy nauka w House of Art przygotowuje do zawodu aktora scen muzycznych i do egzaminów na uczelnie wyższe?

Program nauczania w House of Art przygotowuje do egzaminów na wyższe uczelnie artystyczne. House of Art już w pierwszych latach działalności pochwalić się może dużą zdawalnością do najlepszych szkół w Polsce: Akademia Muzyczna w Gdańsku, Akademia Teatralna w Warszawie, Akademia Muzyczna w Warszawie, Studium Wokalno-Aktorskie w Gdyni.

Grupy Dorosłych

Zobacz również

zasady rekrutacji

ZOBACZ

Kilka opinii o szkole

Serdecznie Polecam szkole jeśli chcesz edukować się w miłej i przyjaznej atmosferze ❤️ Wykwalifikowana kadra pedagogów 😊 Indywidualne podejście do każdego ucznia 😊 Podjęcie decyzji o rozpoczęciu edukacji w HOA to najlepsza decyzja jaka podjęłam 😊 Polecam❤️💖❤️💖❤️
Waleria
Uczennica
Najlepsza szkoła musicalowa i najlepsza ekipa uczniów i nauczycieli na świecie! <3
Damian
Uczeń
Ta szkoła pozwala spełniać marzenia, które już dawno z różnych powodów zostały odłożone na półkę. Zaprasza do świata musicalu oferując wszystkie potrzebne zajęcia przygotowujące od podstaw do pracy z tekstem, piosenką i ruchem scenicznym. Najważniejsze jest to, że szkoła jest stworzona w całości przez ludzi z pasją znających od podszewki świat aktorstwa i sztuki.
Magda
Uczennica
Powrót