fbpx

Oferta edukacyjna

GRUPY STUDENCKIE I DOROŚLI 26+

House of Art oferuje kształcenie z zakresu tańca, śpiewu i aktorstwa w oparciu o autorski program nauczania. Edukacja w grupach dla dorosłych bazuje na zróżnicowanych zajęciach grupowych, w trakcie których uczniowie poznają tajniki gry aktorskiej, dykcji, emisji głosu, śpiewu harmonicznego, czytania nut głosem, a także tańca, rytmiki i ruchu scenicznego. Dodatkowo zajęcia wzbogacone są o indywidualne lekcje śpiewu, dzięki którym uczniowie poznają swoje głosy i doskonalą technikę wokalną.

Rok nauki w House of Art zwieńczony jest udziałem w Wielkiej Gali Musicalowej organizowanej w Nowohuckim Centrum Kultury.

Interesujesz się aktorstwem, kochasz śpiewać i tańczyć?
Koniecznie zapisz się na zajęcia musicalowe w House of Art

Spełnij swoje marzenia dzięki:

House of Art

WYBIERZ SWOJĄ GRUPĘ

house_of_art_szkola_musicalowa

S1- Studenci 19-26 lat
pn.17:00-21:30, śr. 18:30-21:30

Zajęcia: Zajęcia Aktorskie ( w tym: dykcja, proza, wiersz, sceny klasyczne, improwizacja), Kształcenie Słuchu , Zespoły Wokalne, Taniec Jazzowy / Taniec Współczesny, Śpiew Solowy, Zespoły Wokalne, Sceny Musicalowe, Wiedza o Musicalu.

Opłata: 610,00 zł / miesięcznie

house_of_art_szkola_musicalowa

S2- Dorośli 26+
pn.17:00-21:30, śr. 18:30-21:30

Zajęcia: Zajęcia Aktorskie ( w tym: dykcja, proza, wiersz, sceny klasyczne, improwizacja), Kształcenie Słuchu , Zespoły Wokalne, Taniec Jazzowy / Taniec Współczesny, Śpiew Solowy, Zespoły Wokalne, Sceny Musicalowe, Wiedza o Musicalu.

Opłata: 610,00 zł / miesięcznie

House of Art

PROGRAM NAUCZANIA

Rozwój umiejętności

Doskonalenie nabytych już wcześniej umiejętności lub nauka śpiewu od podstaw. Uczniowie poznają techniki emisji głosu poprzez ćwiczenia intonacyjne, wyrównujące rejestry i poszerzające skalę, różnicujące dynamikę i artykulację głosu. Pracują nad interpretacją tekstu oraz poznają zasady pracy na scenie. Szlifują umiejętności śpiewania na głosy oraz współpracy w zespole.

Koordynacja ciała i oddechu

Lekcje tańca dla dorosłych to szlifowanie najważniejszych technik tanecznych. Uczniowie pracują w zakresie tańca klasycznego, jazzu i tańca współczesnego. Dodatkowo poznają także podstawy tańca towarzyskiego, latino i stepu. Uczą się kontroli nad własnym ciałem i prawidłowym oddechem co pozwala na późniejsze połączenie tańca z wokalem.

Otwartość i wyrażanie emocji

Dorośli uczniowie House of Art będą mieli okazję do doskonalenia swojej dykcji, artykulacji, prawidłowego oddechu oraz świadomości ciała. Pracować będą nad wyrażaniem emocji oraz interpretacją teksu. Poprzez pracę w grupie i zadania aktorskie nauczą się świadomego partnerowania na scenie. Poznają czym jest zawód aktora i jak wykorzystywać nabyte umiejętności na scenie.

Grupy Studenckie i Dorośli 26+

WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ

Rok szkolny w House of Art  trwa od września do czerwca i zgodny jest z kalendarzem szkolnym obowiązującym w województwie małopolskim. Zajęcia w grupach dla dorosłych odbywają się w poniedziałki w godzinach 17:30 – 21:30 i środy w godzinach 18.00-21.30.

W trakcie roku szkolnego organizowane są dodatkowe warsztaty z artystami musicalowymi oraz wyjazdy na spektakle do teatrów muzycznych w całej Polsce.

Zajęcia w House of Art prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli, którzy swe umiejętności nabyli na czołowych uczelniach artystycznych w Polsce, a także podczas wieloletniej pracy scenicznej. Każdy blok zajęć prowadzony jest przez innego nauczyciela specjalizującego się w danej dziedzinie sztuki (śpiew, taniec, aktorstwo).

  • Śpiew indywidualny

  • Kształcenie Słuchu

  • Taniec Broadway Jazz

  • Sceny Musicalowe

  • Zajęcia Aktorskie

  • Dykcja 

  • Wiedza o musicalu

  • Taniec współczesny z elementami partnerowania

  • Warsztaty mistrzowskie z artystami musicalowymi
  • Zespoły Wokalne

Grupy w House of Art liczą 15 osób, a przydział do grup następuje z uwzględnieniem wieku i aktualnych umiejętności uczniów.

Do House of Art prowadzona jest rekrutacja w formie przesłuchań, w trakcie których kandydaci sprawdzane mają predyspozycje wokalne, aktorskie i taneczne oraz słuch muzyczny i koordynację ruchową.

House of Art prowadzi zajęcia na każdym poziomie kształcenia. Wśród naszych uczniów są za równo osoby początkujące jak i zaawansowane. Poziom zajęć dostosowany jest do potrzeb i umiejętności uczniów, a przydział do grup następuje w oparciu o ich możliwości i umiejętności.  

Tak. Pierwszy miesiąc nauki w House of Art jest okresem próbnym. Dzięki temu można sprawdzić jak wygląda nauka w szkole i podjąć świadomą decyzję o dalszym udziale w zajęciach.

Program nauczania w House of Art przygotowuje do egzaminów na wyższe uczelnie artystyczne. House of Art już w pierwszych latach działalności pochwalić się może dużą zdawalnością do najlepszych szkół w Polsce: Akademia Muzyczna w Gdańsku, Akademia Teatralna w Warszawie, Akademia Muzyczna w Warszawie, Studium Wokalno-Aktorskie w Gdyni.

Zasady rekrutacji

DO GRUP STUDENCKICH i DOROSŁYCH 26+

Nabór do grup S1 i S2 prowadzony jest w formie przesłuchania.
 
1. Zgłoszenie do House of Art na rok szkolny 2024/2025 odbywa się za pośrednictwem formularza rejestracyjnego.
2. Pierwszy termin przesłuchań odbędzie się 31 sierpnia 2024 roku. W przesłuchaniu nie mogą brać udziału osoby, które nie uzyskały odpowiedniej ilości punktów w pierwszym terminie.
3. Przesłuchanie odbywa się indywidualnie w obecności komisji rekrutacyjnej. 
4. Przesłuchanie ma na celu sprawdzenie predyspozycji kandydata, jego obecnych umiejętności oraz dopasowanie do odpowiedniej grupy zaawansowania.
5. Na przesłuchanie przygotować należy: piosenkę w języku polski, drugą piosenkę w dowolnym języku, fragment prozy, fragment wiersza.
 

Form is loading
Please Wait

Grupy Studenckie i Dorośli 26+

GALERIA

Opinie o szkole

HOUSE OF ART

Paulina J
Paulina J
Bardzo polecam!!
Mateusz Złocisty-Szewczyk
Mateusz Złocisty-Szewczyk
Polecam, sam nie jestem uczniem, ale jak bym mógł to bym skorzystał 😀 Córka jest zadowolona i to jest dla mnie najważniejsze!
Małgorzata Tekieli-Krawczyk
Małgorzata Tekieli-Krawczyk
Córka zachwycona zajęciami. Ludzie z pasją. Mimo, że dojeżdża co tydzień 50 km i musi wstać wcześnie aby zdążyć na pociąg, chętnie to robi. Widać, że uwielbia to miejsce.
Marta Kula
Marta Kula
Szkoła pełna ludzi z pasją, zaangażowanych i wspierających w rozwoju. Cudowne miejsce i atmosfera!:)
Kasia Oleksy
Kasia Oleksy
Gorąco polecam Wspaniałe miejsce ze wspaniałymi nauczycielami Moje dziecko biegnie na zajecia na skrzydłach Spełnia tam swoje marzenia a ja widzę jak wiele się nauczyła i ile radości jej to daje Pozdrawiam serdecznie państwa Smoter oraz cała kadrę i dziękuje z całego serca za .... wasze serca Dobrze że jesteście
Godziny otwarcia:
Copyright © 2024 House of Art - Profesjonalne Szkoły Musicalowe w Krakowie
Powrót