Ułatwienia dostępu

Szkoła Musicalowa

Dla Dorosłych

House of Art oferuje kształcenie z zakresu tańca, śpiewu i aktorstwa w oparciu o autorski program nauczania. Nasi uczniowie kształcą się zespołowo ale również indywidualnie. Każdy rok nauki kończy się Wielką Galą Musicalową z udziałem zespołu muzycznego na żywo. W roku szkolnym realizujemy nagrania studyjne, teledyski oraz pokazy w formie koncertów i recitali.

Jak wygląda rok szkolny?

Grupy dorosłych House of Art uczą się w tygodniu w godzinach wieczornych. Przez cały rok pracują nad doskonaleniem umiejętności z zakresu sztuki musicalowej. Od drugiego semestru uczniowie zaczynają przygotowania do Wielkiej Gali Musicalowej odbywającej się co roku w czerwcu.

Jak zajęcia prowadzone są w House of Art?

  • Śpiew indywidualny
  • Zespoły Wokalne
  • Kształcenie Słuchu
  • Taniec Broadway Jazz
  • Sceny Musicalowe
  • Zajęcia Aktorskie
  • Dykcja 
  • Wiedza o musicalu
  • Taniec współczesny z elementami partnerowania
  • Warsztaty mistrzowskie z artystami musicalowymi

Jak liczne są grupy?

Grupy w House of Art liczą maksymalnie 15 osób i uwzględniają podział ze względu na wiek i umiejętności

Jak wygląda przesłuchanie do szkoły?

Do szkoły House of Art prowadzone są przesłuchania rekrutacyjne mające na celu poznanie uczniów jeszcze przed rozpoczęciem nauki i dopasowanie im odpowiedniej grupy ze względu na umiejętności oraz wiek. Dzięki przesłuchaniom jesteśmy wstanie stworzyć grupę, która będzie do siebie pasować.

Czy jeśli jestem osobą początkującą mogę uczęszczać do szkoły?

House of Art kształci na każdym poziomie umiejętności, dlatego jeżeli marzysz o byciu artystą nie powinieneś rezygnować i śmiało możesz przyjść na przesłuchanie. Warunkiem dostania się do szkoły jest przede wszystkim posiadanie predyspozycji do nauki przedmiotów artystycznych.

Czy jest okres próbny?

Tak. Pierwszy miesiąc nauki w House of Art jest okresem próbnym. Dzięki temu można sprawdzić jak wygląda nauka w naszej szkole i podjąć sprawdzoną decyzję.

Zajęcia w House of Art

Rozwój umiejętności

Doskonalenie nabytych już wcześniej umiejętności lub nauka śpiewu od podstaw. Uczniowie poznają techniki emisji głosu poprzez ćwiczenia intonacyjne, wyrównujące rejestry i poszerzające skalę, różnicujące dynamikę i artykulację głosu. Pracują nad interpretacją tekstu oraz poznają zasady pracy na scenie. Szlifują umiejętności śpiewania na głosy oraz współpracy w zespole.

Kontrola ciała i oddechu

Lekcje tańca dla dorosłych to szlifowanie najważniejszych technik tanecznych. Uczniowie pracują w zakresie tańca klasycznego, jazzu i tańca współczesnego. Dodatkowo poznają także podstawy tańca towarzyskiego, latino i stepu. Uczą się kontroli nad własnym ciałem i prawidłowym oddechem co pozwala na późniejsze połączenie tańca z wokalem.

Świadomość pracy

Dorośli uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję do doskonalenia swojej dykcji, artykulacji, prawidłowego oddechu oraz świadomości ciała. Pracować będą nad wyrażaniem emocji oraz interpretacją teksu. Poprzez pracę w grupie i zadania aktorskie nauczą się świadomego partnerowania na scenie. Poznają czym jest zawód aktora i jak wykorzystywać nabyte umiejętności na scenie.

Grupy Dorosłych

Wybierz grupę dopasowaną do wieku i umiejętności

GRUPA S1

WIEK UCZESTNIKÓW:
18 – 26 lat

RODZAJ ZAJĘĆ:
Dykcja, Teatr (90 minut)
Sceny Musicalowe (90 minut)
Taniec (90 minut)
Zespół wokalny (90 minut)
Śpiew indywidualny (30 minut)
Kształcenie słuchu (45 minut)
Wiedza o musicalu (45 minut)

DZIEŃ ZAJĘĆ:
Poniedziałek 17:00 – 21:30
Środa 18:30 – 21:30

OPŁATA:
530,00 zł / miesięcznie

8 godzin/tygodniowo
Obowiązuje przesłuchanie wstępne!

GRUPA s2

WIEK UCZESTNIKÓW:
26 lat +

RODZAJ ZAJĘĆ:
Dykcja, Teatr (90 minut)
Sceny Musicalowe (90 minut)
Taniec (90 minut)
Zespół wokalny (90 minut)
Śpiew indywidualny (30 minut)
Kształcenie słuchu (45 minut)
Wiedza o musicalu (45 minut)

DZIEŃ ZAJĘĆ:
Poniedziałek 17:00 – 21:30
Środa 18:30 – 21:30

OPŁATA:
530,00 zł / miesięcznie

8 godzin/tygodniowo
Obowiązuje przesłuchanie wstępne!

Zobacz również

zasady rekrutacji

ZOBACZ

Kilka opinii o szkole

Serdecznie Polecam szkole jeśli chcesz edukować się w miłej i przyjaznej atmosferze ❤️ Wykwalifikowana kadra pedagogów 😊 Indywidualne podejście do każdego ucznia 😊 Podjęcie decyzji o rozpoczęciu edukacji w HOA to najlepsza decyzja jaka podjęłam 😊 Polecam❤️💖❤️💖❤️
Waleria
Uczennica
Najlepsza szkoła musicalowa i najlepsza ekipa uczniów i nauczycieli na świecie! <3
Damian
Uczeń
Ta szkoła pozwala spełniać marzenia, które już dawno z różnych powodów zostały odłożone na półkę. Zaprasza do świata musicalu oferując wszystkie potrzebne zajęcia przygotowujące od podstaw do pracy z tekstem, piosenką i ruchem scenicznym. Najważniejsze jest to, że szkoła jest stworzona w całości przez ludzi z pasją znających od podszewki świat aktorstwa i sztuki.
Magda
Uczennica
Powrót