Ułatwienia dostępu

Szkoła Musicalowa

Dla Dzieci

Twoje dziecko kocha śpiewać i tańczyć?
Chętnie odgrywa scenki przed rodziną i znajomymi? Koniecznie zapisz je na zajęcia musicalowe w House of Art.

Twoje dziecko kocha śpiewać i tańczyć? Chętnie odgrywa scenki przed rodziną i znajomymi? Koniecznie zapisz je na zajęcia musicalowe w House of Art.

House of Art oferuje wszechstronne kształcenie z zakresu tańca, śpiewu i aktorstwa w oparciu o autorski program nauczania. Edukacja w grupach dziecięcych bazuje na zajęciach grupowych, w trakcie których uczniowie poznają tajniki gry aktorskiej, dykcji, emisji głosu, śpiewu harmonicznego oraz podstaw tańca i ruchu scenicznego. Poprzez połączenie nauki i zabawy uczniowie odkrywają swoje mocne strony i budują poczucie własnej wartości nie zapominając przy tym o współpracy w grupie i wzajemnym szacunku.

Rok nauki w House of Art zwieńczony jest udziałem w Wielkiej Gali Musicalowej na profesjonalne scenie estradowej.

Zajęcia w House of Art

Połączenie nauki i zabawy

Lekcje śpiewu dla dzieci mają lekką i swobodną formę. Dzięki temu młodym artystom łatwo jest odkryć w sobie pasję i rozwinąć talent. Uczniowie poznają swoje głosy, ich brzmienie, barwę i możliwości. Kształcą prawidłową wymowę, oddech i dykcję. Ponadto lekcje śpiewu to świetna zabawa pozwalająca na wyzwolenie pozytywnej energii i odkrycie drzemiącego w dziecku potencjału.

Pozytywny wpływ na rozwój

Lekcje tańca dla najmłodszych to przede wszystkim czerpanie z ich naturalnej potrzeby ruchu. Rozwijamy prawidłowe nawyki muzyczno-ruchowe, a także dajemy możliwość rozwijania świadomości ciała w atmosferze dobrej zabawy. Zajęcia z tańca mają także pozytywny wpływ na lekkość, zwinność i gibkość najmłodszych uczestników.

Odkrywanie mocnych stron

Zajęcia teatralne dla dzieci to przede wszystkim stworzenie atmosfery, w której najmłodsi uczestnicy będą potrafili otworzyć się i odkryć swoje mocne strony. Uczniowie poznają jak wyrazić swoje emocje oraz budować pewność siebie. Aktorstwo to świetna zabawa zarówno dla dzieci, które uwielbiają być w centrum uwagi, jak i dla tych które wolą pozostać w cieniu.Zajęcia teatralne dla dzieci to przede wszystkim stworzenie atmosfery, w której najmłodsi uczestnicy będą potrafili otworzyć się i odkryć swoje mocne strony. Uczniowie poznają jak wyrazić swoje emocje oraz budować pewność siebie. Aktorstwo to świetna zabawa zarówno dla dzieci, które uwielbiają być w centrum uwagi, jak i dla tych które wolą pozostać w cieniu.

Jak wygląda rok szkolny?

Zajęcia w grupach dziecięcych odbywają się raz w tygodniu w godzinach popołudniowych (15.00-20.00) i zawierają trzy bloki tematyczne: taniec, śpiew, aktorstwo. Przez cały okres nauki doskonalone są umiejętności z zakresu sztuki musicalowej, a w ostatnich tygodniach przygotowywana jest Wielka Gala Musicalowa wystawiana na zakończenie roku szkolnego.

Rok szkolny w House of Art jest zgodny z kalendarzem szkolonym obowiązującym w województwie małopolskim z uwzględnieniem przerw świątecznych i ferii.

Jak prowadzone są zajęcia?

Zajęcia w House of Art prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli, którzy swe umiejętności nabyli w czołowych uczelniach artystycznych w Polsce, a także podczas wieloletniej pracy scenicznej. Każdy blok zajęć prowadzony jest przez innego nauczyciela specjalizującego się w danej dziedzinie sztuki (śpiew, taniec, aktorstwo).

Zajęcia w grupach dziecięcych prowadzone są w trzech blokach tematycznych, a ich czas trwania uzależniony jest od wieku dzieci (od 1,5 do 3 godzin).

Co zawierają zajęcia?

  • Poprawna emisja głosu
  • Dykcja i artykulacja
  • Śpiew harmoniczny
  • Taniec jazzowy
  • Podstawy tańca klasycznego
  • Nauka choreografii
  • Improwizacja aktorska
  • Sceny aktorskie

Jak liczne są grupy?

Grupy w House of Art liczą maksymalnie 15 osób i uwzględniają wiek i aktualne umiejętności dzieci.

Jak wygląda przesłuchanie do szkoły?

Do szkoły House of Art w grupach dziecięcych nie prowadzone są przesłuchania. Przydział uczniów do odpowiedniej grupy następuje po zarejestrowaniu się w systemie online, a ewentualne zmiany w grupach dokonywane są na początku roku szkolnego.

Czy w House of Art mogą uczyć się osoby początkujące?

House of Art prowadzi zajęcia na każdym poziomie kształcenia. Uczestnicy zajęć łączeni są w grupy uwzględniające zarówno wiek jak i aktualne umiejętności.

Czy jest okres próbny?

Tak. Pierwszy miesiąc nauki w House of Art jest okresem próbnym. Dzięki temu można sprawdzić jak wygląda nauka w szkole i podjąć świadomą decyzję o dalszym udziale w zajęciach.

Grupy wiekowe 4-8 lat

Grupy wiekowe 9-12 lat

Grupy wiekowe 12-15 lat

ZOBACZ

Kilka opinii o szkole

Świetne miejsce suuuper atmosfera, i co najważniejsze mega kadra bardzo mili i zaangażowani nauczyciele. Podoba mi się też to że jest to świetne miejsce dla młodszych jak i dla starszych. Wszystko robione jest z pełnym profesjonalizmem. Polllecam 🔥🔥🔥
Hanna
Uczennica
To najlepsza szkoła do jakiej mogły trafić moje córki .
Anna
Mama uczennic
To świetne miejsce by nauczyć się aktorstwa, śpiewu oraz wielu innych rzeczy związanych z tą branżą . Radosna atmosfera pozwala rozwinąć skrzydła nie zależnie na jakim stopniu jesteś . Z całego serca polecam.
Nadia
Uczennica
Powrót