TOMASZ SMOTER

TANIEC, REPERTUAR, PIOSENKA AKTORSKA

Aktor, wokalista, choreograf. Współpracował m.in. z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Polonia w Warszawie, Teatrem Groteska w Krakowie, Teatrem Cracovia. Reżyser i choreograf ponad 30 spektakli tanecznych, teatralnych i musicalowych. Występował na scenach w Grecji, Niemczech, Ukrainie, Słowacji, Czechach, Belgii, Angli i Polski. Założyciel House of Art oraz Prezes Krakowskiej Strefy Kultury - nowo powstającej fundacji na rzecz kultury. Twórca grupy musicalowej "Studio 29" działającej przy House of Art.

GRZEGORZ JURAS

ZAJĘCIA AKTORSKIE, DYKCJA

Absolwent krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, a następnie wykładowca tejże szkoły przez 10 lat. Wykładowca akademicki, prowadzi zajęcia z emisji głosu, wymowy scenicznej, komunikacji werbalnej i retoryki na ASP w Krakowie, AWF w Krakowie, wydziale humanistycznym AGH w Krakowie. Przez 20 lat był aktorem Teatru Bagatela. Jest instruktorem teatralnym w SCKM w Krakowie. Współpracuje z Teatrem Cracovia i Teatrem Plejada. W swym dorobku ma ponad sto ról teatralnych i filmowych. Twórca grupy musicalowej "Studio 29" działającej przy House of Art.

GRZEGORZ KUĆMA

ŚPIEW

Absolwent studiów magisterskich na kierunku śpiew solowy Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu dr hab. Radosława Żukowskiego. Absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, kierunek śpiew solowy.
Zagrał w ponad 30 spektaklach musicalowych, operowych i teatralnych. W pracy z ludźmi otwarty, komunikatywny, wykazujący się dużą dozą cierpliwości oraz poczucia humoru.

LIDIA SOSNOWSKA

ŚPIEW

Lidia Sosnowska – Śpiewaczka – Sopran. Absolwentka studiów magisterskich w klasie dr hab. Macieja Gallasa na Akademii Muzycznej. Naukę śpiewu rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, w klasie dr hab. Macieja Gallasa. . W trakcie studiów brała udział w kursach mistrzowskich m.in. z Mariuszem Kwietniem, Piotrem Beczałą, prof. Teru Yoshihara czy Sivan Rotem. Ponadto ma na swoim koncie liczne projekty, w których m.in. odegrała rolę Tatiany z opery Eugeniusz Oniegin P. Czajkowskiego oraz Kleopatrę z opery Juliusz Cezar G. F. Händla pod batutą Paul’a Esswood’a.

ANNIKA MIKOŁAJKO

ZESPÓŁ WOKALNY, CHÓR MUSICALOWY

Sopran koloraturowy, muzyk, multiinstrumentalistka, pedagog, żeglarka, magister sztuk muzycznych oraz wokalistyki, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziałach Edukacji Artystycznej i Rytmiki, Wokalno-Aktorskim a także absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Swój warsztat wokalny doskonaliła na kursach i zajęciach m.in. u Stefanii Donzelli, Jerzego Artysza, Bożeny Harasimowicz, Janusza Niziołka, Aleksandry Raszyńskiej, Christopha Strehla, Olgi Pasiecznik, Kate Peterson i Małgorzaty Ratajczak.

ALEKSANDRA WARŻAŁA

ZESPÓŁ WOKALNY, ŚPIEW

Aleksandra Warżała – absolwentka studiów magisterskich na wydziale filologii polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie - praca "Rozwój musicalu w Polsce". Absolwentka Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy w klasie skrzypiec, a także śpiewu solowego w Krakowie w klasie profesora Andrzeja Bieguna. Od kilku lat związana z Teatrem Cracovia. Jej największą pasją jest twórczość musicalowa, w której bierze czynny udział. Zaangażowana, otwarta, komunikatywna, uwielbia pracę z ludźmi. Oprócz doświadczenia i umiejętności przekazuje swoim uczniom uśmiech i pozytywną energię.

KAROL OSMAN

KSZTAŁCENIE SŁUCHU

Kompozytor, aranżer, nauczyciel, organista, akompaniator, magister sztuk muzycznych, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie kompozycji (ze specjalizacją: kompozycja filmowa i teatralna) u prof. dr. hab. W. Widłaka. Swój warsztat kompozytorski doszkalał na kursach mistrzowskich m.in. u Zygmunta Krauzego, Hanny Kulenty, Richarda Bellisa, Christine Meissner, Gabrieli Ortiz, Ivana Buffa, Gavina Greenaway’a. W pracy pedagogicznej Karol kładzie nacisk na indywidualne podejście do każdego ucznia i znalezienie wspólnego muzycznego języka.

AGNIESZKA OLSZAŃSKA-WOŹNIAK

TANIEC BROADWAY JAZZ

Tancerka, instruktor tańca jazzowego. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku „Taniec”. Absolwentka szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Uczestniczka wielu warsztatów tanecznych (m.in Europejskie spotkania taneczne, Jazz dance works w Egurolla Dance Studio, Międzynarodowe warsztaty tańca jazzowego w Kieleckim Teatrze Tańca, Broadway Beast), szkoląca się u polskich jak i zagranicznych instruktorów i choreografów. Dyplomowana instruktor rekreacji ruchowej o specjalności „taniec jazzowy”. Doświadczona instruktor tańca. Obecnie występuje na deskach teatrów muzycznych w Polsce takich jak: Teatr Muzyczny Capitol - „Blaszany Bębenek”, Krakowski Teatr Variete - „Chicago”. Na swoim koncie ma również udział m. in. w takich produkcjach jak „Legalna Blondynka”, „Varite Film Show” również w Krakowskim Teatrze Variete, „Broadway Exclusive” warszawskiego Teatru Rampa, a także w produkcjach telewizyjnych (Teatr Telewizji „Rio”, program „Jaka to melodia”). Napisana przez nią praca magisterska dotyczy rozwoju tańca jazzowego w Polsce, którego jest pasjonatką. Obecnie poprzez zdobyte doświadczenie sceniczne jest nim w szczególności broadway jazz.

WOJCIECH DANIEL

ŚPIEW MUSICALOWY

Pochodzi z Laskowej, w powiecie limanowskim. Debiutował w Krakowskiej Fundacji Sztuki Musicalowej, w której grał w takich spektaklach jak: "Mały Książę" oraz "W Obliczu Chaosu". Absolwent Państwowego Policealnego Studium Wokalno Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Brał udział w polsko - niemieckiej produkcji "Romeo und Julia" w Uckermärkishe Bühnen Shwedt, w której zagrał Romea. W Teatrze Muzycznym w Gdyni, gra: Misie Patysie w "Avenue Q", Kudkudaka w "Wiedzminie", Hrabię Łysego w "Lalce", czy Kamień Święty Wołający w "Kumernis, czyli o tym, jak świętej panience broda rosla", który został laureatem Grand Prix XI Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych "Raport". Brał także udział w spektaklach: „Skrzypek na Dachu", „Grease", „Chłopi” , „Mały Książę - końcówka" oraz w koncertach Teatru Muzycznego. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu gra role Willarda w ,musicalu „Footloose", Lucasa w „Rodzinie Addamsów oraz rolę tytułowa w musicalu „Pippin”. W Krakowskim Teatrze Variete, gra Filcha w „Operze za trzy grosze” Uwielbia musicale i dobre jedzenie.

TOMASZ KRAS

PREZENTACJA CASTINGOWA

Współzałożyciel i Prezes ProOptima. Psycholog relacji z Klientami, doświadczony trener. Przeszkolił tysiące osób z kilkudziesięciu firm i instytucji. Uczestnicy prowadzonych przez niego szkoleń doceniają jego rozległą wiedzę i doświadczenie w obszarze relacji z Klientami, nastawienie na słuchanie i rozumienie specyfiki ich problemów i wyzwań, a także generowanie praktycznych rozwiązań, które łatwo wdrażać w realia ich pracy. W ich ocenie ma także niezwykłą łatwość w nawiązywaniu kontaktu z grupą. Tworzy podczas szkolenia atmosferę sprzyjającą uczeniu się, odkrywaniu niewykorzystanego potencjału a także pokonywaniu nieskutecznych nawyków.

Kontakt

Powrót