TOMASZ SMOTER

TANIEC, REPERTUAR

Aktor, wokalista, choreograf. Współpracował m.in. z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Polonia w Warszawie, Teatrem Groteska w Krakowie, Teatrem Cracovia. Reżyser i choreograf ponad 30 spektakli tanecznych, teatralnych i musicalowych. Występował na scenach w Grecji, Niemczech, Ukrainie, Słowacji, Czechach, Belgii, Angli i Polski. Założyciel House of Art oraz Prezes Krakowskiej Strefy Kultury - nowo powstającej fundacji na rzecz kultury. Twórca grupy musicalowej "Studio 29" działającej przy House of Art.

GRZEGORZ JURAS

ZAJĘCIA AKTORSKIE, DYKCJA

Absolwent krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, a następnie wykładowca tejże szkoły przez 10 lat. Wykładowca akademicki, prowadzi zajęcia z emisji głosu, wymowy scenicznej, komunikacji werbalnej i retoryki na ASP w Krakowie, AWF w Krakowie, wydziale humanistycznym AGH w Krakowie. Przez 20 lat był aktorem Teatru Bagatela. Jest instruktorem teatralnym w SCKM w Krakowie. Współpracuje z Teatrem Cracovia i Teatrem Plejada. W swym dorobku ma ponad sto ról teatralnych i filmowych. Twórca grupy musicalowej "Studio 29" działającej przy House of Art.

GRZEGORZ KUĆMA

ŚPIEW

Absolwent studiów magisterskich na kierunku śpiew solowy Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu dr hab. Radosława Żukowskiego. Absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, kierunek śpiew solowy.
Zagrał w ponad 30 spektaklach musicalowych, operowych i teatralnych. W pracy z ludźmi otwarty, komunikatywny, wykazujący się dużą dozą cierpliwości oraz poczucia humoru.

LIDIA SOKOŁOWSKA

ŚPIEW

Lidia Sosnowska – Śpiewaczka – Sopran. Absolwentka studiów magisterskich w klasie dr hab. Macieja Gallasa na Akademii Muzycznej. Naukę śpiewu rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, w klasie dr hab. Macieja Gallasa. . W trakcie studiów brała udział w kursach mistrzowskich m.in. z Mariuszem Kwietniem, Piotrem Beczałą, prof. Teru Yoshihara czy Sivan Rotem. Ponadto ma na swoim koncie liczne projekty, w których m.in. odegrała rolę Tatiany z opery Eugeniusz Oniegin P. Czajkowskiego oraz Kleopatrę z opery Juliusz Cezar G. F. Händla pod batutą Paul’a Esswood’a.

ANNIKA MIKOŁAJKO

ZESPÓŁ WOKALNY

Sopran koloraturowy, muzyk, multiinstrumentalistka, pedagog, żeglarka, magister sztuk muzycznych oraz wokalistyki, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziałach Edukacji Artystycznej i Rytmiki, Wokalno-Aktorskim a także absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Swój warsztat wokalny doskonaliła na kursach i zajęciach m.in. u Stefanii Donzelli, Jerzego Artysza, Bożeny Harasimowicz, Janusza Niziołka, Aleksandry Raszyńskiej, Christopha Strehla, Olgi Pasiecznik, Kate Peterson i Małgorzaty Ratajczak.

ALEKSANDRA WARŻAŁA

ZESPÓŁ WOKALNY, ŚPIEW

Aleksandra Warżała – absolwentka studiów magisterskich na wydziale filologii polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie - praca "Rozwój musicalu w Polsce". Absolwentka Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy w klasie skrzypiec, a także śpiewu solowego w Krakowie w klasie profesora Andrzeja Bieguna. Od kilku lat związana z Teatrem Cracovia. Jej największą pasją jest twórczość musicalowa, w której bierze czynny udział. Zaangażowana, otwarta, komunikatywna, uwielbia pracę z ludźmi. Oprócz doświadczenia i umiejętności przekazuje swoim uczniom uśmiech i pozytywną energię.

KAROL OSMAN

KSZTAŁCENIE SŁUCHU

Kompozytor, aranżer, nauczyciel, organista, akompaniator, magister sztuk muzycznych, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie kompozycji (ze specjalizacją: kompozycja filmowa i teatralna) u prof. dr. hab. W. Widłaka. Swój warsztat kompozytorski doszkalał na kursach mistrzowskich m.in. u Zygmunta Krauzego, Hanny Kulenty, Richarda Bellisa, Christine Meissner, Gabrieli Ortiz, Ivana Buffa, Gavina Greenaway’a. W pracy pedagogicznej Karol kładzie nacisk na indywidualne podejście do każdego ucznia i znalezienie wspólnego muzycznego języka.

AGNIESZKA PRZEMYK

ZAJĘCIA WOKALNE DLA DZIECI

Nauczyciel wychowania przedszkolnego z ogromnym sercem do dzieci i muzyki. Absolwentka szkoły wokalno-aktorskiej, uczennica wydziału wokalnego państwowej szkoły muzycznej.
Moją ulubioną metodą wychowawczą jest nauka przez zabawę, w miłej atmosferze. Chcę przybliżyć dzieciom świat dźwięków poprzez zajęcia muzyczno-ruchowe, kontakt z instrumentami, wspólne śpiewanie piosenek oraz zajęcia teoretyczne. Zapraszam do zaczarowanej krainy muzyki.

JAKUB FIGUS

ZAJĘCIA Z WIERSZA

Polonista, muzyk i aktor. Ukończył z wyróżnieniem studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, a obecnie pisze pracę doktorską z zakresu współczesnego językoznawstwa u dr hab. Anny Seretny. Pracował jako nauczyciel języka polskiego, wychowawca klasy i wychowawca w świetlicy, osiągając awans zawodowy na stopniu nauczyciela kontraktowego. Ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie w klasie śpiewu solowego u dra hab. Andrzeja Bieguna jako baryton. Doświadczenie aktorskie i wokalne zdobywał, biorąc udział w licznych koncertach i spektaklach. Na co dzień zajmuje się chóralistyką.

JACEK JONIEC

PROZA, ZAJĘCIA AKTORSKIE

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W latach 1996-1998 pracował w Teatrze KTO w Krakowie, a od 2002 roku związany jest z krakowskim Teatrem Ludowym.

FILIP BOCHENEK

ZAJĘCIA AKTORSKIE

 

ANNA KOPEĆ

ANGIELSKI W ŚPIEWIE

 

TOMASZ KRAS

PREZENTACJA CASTINGOWA

Współzałożyciel i Prezes ProOptima. Psycholog relacji z Klientami, doświadczony trener. Przeszkolił tysiące osób z kilkudziesięciu firm i instytucji. Uczestnicy prowadzonych przez niego szkoleń doceniają jego rozległą wiedzę i doświadczenie w obszarze relacji z Klientami, nastawienie na słuchanie i rozumienie specyfiki ich problemów i wyzwań, a także generowanie praktycznych rozwiązań, które łatwo wdrażać w realia ich pracy. W ich ocenie ma także niezwykłą łatwość w nawiązywaniu kontaktu z grupą. Tworzy podczas szkolenia atmosferę sprzyjającą uczeniu się, odkrywaniu niewykorzystanego potencjału a także pokonywaniu nieskutecznych nawyków.

BEATA KĘDZIA - SOWA

STEP

Tancerka, instruktorka; założycielka pierwszej i jedynej szkoły stepowania w Krakowie - MyTap.

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, dyplomowana instruktorka tańca jazzowego i sportowego.
Z tańcem związana od zawsze, ze stepem amerykańskim od 2004 roku.

W nauce stepowania zwraca szczególną uwagę na to by było ono pojmowane jako taniec całego ciała, a nie jako praca stóp. Na zajęciach pomaga uczniom znaleźć ich własny styl i osobowość w tańcu.

Stepowania uczyła się m.in. w Warszawie, w Anglii, w Barcelonie, na Międzynarodowych Festiwalach w Pradze i Sztokholmie.

Współpracowała z Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie przy opracowaniu jednej z choreografii do spektaklu dyplomowego "Amerykański sen" w reżyserii Mieczysława Grąbki.

Regularnie szkoli się u znanych i cenionych instruktorów takich jak: Jason Samuels Smith, Jason Janas, Sam Weber, Nicholas Young, Andrew Nemr, Chloe Arnold, Michelle Dorrance, Sarah reich, Dormeshia Sumbry-Edwards, Avalon Rathgeb, Lynn Schwab.

TANIEC WSPÓŁCZESNY


TANIEC CHARAKTERYSTYCZNY


TANIEC KLASYCZNY

 

Powrót