TOMASZ SMOTER

SCENY MUSICALOWE, TEATR, WIEDZA O MUSICALU

Aktor, wokalista, choreograf. 

Współpracował m.in. z:

 • Teatrem Muzycznym w Gdyni – „Opentaniec”
 • Teatrem Polonia w Warszawie – „Dancing”
 • Teatrem Groteska w Krakowie – „Capitol City”
 • Teatrem Cracovia – m.in. „Romeo i Julia”, „Balladyna”, „Pułapka na Myszy”

Reżyser i choreograf ponad 30 spektakli tanecznych, teatralnych i musicalowych.

Jako tancerz współpracował m.in. z Jarosławem Stańskiem, Jerzym Połońskim, Krystyną Jandą. Założyciel House of Art oraz twórca grupy musicalowej "Studio 29" działającej przy House of Art.

GRZEGORZ KUĆMA

ŚPIEW

Wokalista, śpiewak, aktor.

Absolwent:

 • Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu dr hab. Radosława Żukowskiego.
 • Akademii Muzycznej w Gdańsku, kierunek śpiew solowy
 • Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni

Zagrał w ponad 30 spektaklach musicalowych, operowych i teatralnych. W pracy z ludźmi otwarty, komunikatywny, wykazujący się dużą dozą cierpliwości oraz poczucia humoru.

ALEKSANDRA WARŻAŁA

ZESPÓŁ WOKALNY, ŚPIEW

Wokalistka, aktorka.

Absolwentka:

 • Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na wydziale fillologi polskiej - praca "Rozwój musicalu w Polsce"
 • Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy w klasie skrzypiec
 • Szkoły Muzycznej II st. Krakowie w klasie śpiewu prof. Andrzeja Bieguna

Od kilku lat związana z Teatrem Cracovia. Jej największą pasją jest twórczość musicalowa, w której bierze czynny udział. Zaangażowana, otwarta, komunikatywna, uwielbia pracę z ludźmi. Oprócz doświadczenia i umiejętności przekazuje swoim uczniom uśmiech i pozytywną energię.

BEATA MALCZEWSKA

PROJEKTY TEATRALNE - Master Class

Aktorka Narodowego Starego Teatru, z którym związana jest od ukończenia krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych w r.1983.

Poza rodzimą sceną wystawia w Polsce i zagranicą monodramy, także własnego autorstwa, pisze scenariusze, śpiewa, prowadzi warsztaty piosenki aktorskiej. Od 2012r. grała przez parę lat w teatrze we Francji. Współtworzy od założenia scenę kabaretową (obecnie teatralną) Loch Camelot w Krakowie.”

BEATA RYŚ

ZESPÓŁ WOKALNY, ŚPIEW

 • Studentka Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego
 • Absolwentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej
 • Absolwenta Szkoły Muzycznej I st. w Myślenicach w klasie gitary klasycznej

Uczestniczka wielu warsztatów wokalnych m.in. z Melissą Cross, Kim Chandler, Danutą Błażejczak, Anną Serafińską, Kubą Badachem i Eweliną Mandalą-Kwoczek oraz licznych warsztatów specjalistycznych: Międzynarodowe Seminaria Naukowe „Mix Singing- Współczesne Bel Canto” Międzynarodowe Seminaria Naukowe "GŁOS-CIAŁO-EKSPRESJA”,„Pedagogika wokalna XXI wieku”.

Na krakowskiej scenie muzycznej koncertuje od najmłodszych lat, obecnie jest w trakcie pracy nad swoim autorskim materiałem. W pracy skupia się na poprawnej emisji głosu, pracując nad odpowiednim wydobyciem dźwięku oraz prawidłowym przepływem powietrza. Nieprzerwanie poszerza swoją wiedzę na temat technik wokalnych oraz pracy z głosem.

SYLWIA BUCHALSKA

CHÓR GOSPEL, ŚPIEW

Wokalistka

 • Studentka wokalistyki jazzowej na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego
 • Wokalistka zespołu Lazy Swingers Band

Pełna pozytywnej energii i uśmiechu wokalistka o soulowym głosie. Już od wielu lat na krakowskiej scenie muzycznej, laureatka wielu konkursów. Związana także z muzyką gospel - wieloletnia dyrygentka krakowskiego chóru Saltrom Gospel Choir. Prowadziła warsztaty gospel, od wielu lat pracuje również jako instruktor wokalny z dziećmi, młodzieżą i seniorami. Od 2016 roku współpracuje z zespołem Lazy Swingers Band, z którym koncertuje w całej Polsce i zagranicą. Z nim też wydała płytę w listopadzie 2019 roku.

WOJCIECH DANIEL

ŚPIEW MUSICALOWY

Aktor, wokalista. Absolwent Państwowego Policealnego Studium Wokalno Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Współpracuje z:

 • Teatr Muzyczny w Gdyni – m.in. „Avenue Q”, „Wiedźmin”, „Lalka”
 • Teatr Muzyczny w Poznaniu - „Footloose", „Rodzina Addamsów”, „Pappin”
 • Teatr Variete w Krakowie „Opera za trzy grosze”

Z musicalem związany jest od 16 roku życia, gdy postawił swoje pierwsze kroki na zawodowej scenie teatralnej. Jego największym, dotychczasowym osiągnięciem jest tytułowa rola w musicalu „Pappin” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

AGNIESZKA WOŹNIAK - OLSZAŃSKA

TANIEC BROADWAY JAZZ

Tancerka, choreograf instruktor tańca jazzowego.

Absolwentka:

 • Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku „Taniec”
 • Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu.

Tancerka Teatrów Muzycznych w całej Polsce:

 • Teatr Muzyczny Capitol - „Blaszany Bębenek”
 • Teatr Variete – “Pretty Woman”, „Chicago”, „Legalna Blondynka”, „Varite Film Show” „Broadway Exclusive”
 • Teatr Rampa

Swój warsztat doskonaliła szkoląc się u licznych polskich jak i zagranicznych instruktorów i choreografów. Napisana przez nią praca magisterska dotyczy rozwoju tańca jazzowego w Polsce, którego jest pasjonatką. Obecnie poprzez zdobyte doświadczenie sceniczne jest nim w szczególności broadway jazz.

KATARZYNA KLIMCZAK

TANIEC JAZZOWY, BALET

Tancerka, choreograf, pedagog. Absolwentka:

 • Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, kierunek: Biologia (mgr)
 • Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, kierunek: Taniec (mgr)
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, kierunek: Pedagogika, specjalizacja: Pedagogika tańca (mgr)
 • Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, kierunek: Biologia (licencjat)
 • Wyższa Szkoła Umiejętności im. Stanisława Staszica w Kielcach, kierunek: Taniec (licencjat)

Swoją pasję zaczęła kształtować już od najmłodszych lat biorąc udział w licznych lekcjach tańca z różnych stylów. Uczestniczyła w konkursach na szczeblu krajowym oraz światowym, posiadając licencję Polskiej Federacji Tańca. Obecnie w dalszym ciągu bierze udział w warsztatach, szkoleniach i festiwalach prowadzonych przez specjalistów z Polski i z zagranicy. Swoją wiedzę z zakresu tańca systematycznie poszerza o różne style i techniki. Obecnie zajmuje się głównie tańcem jazzowym, klasycznym, modern i tap dance. W swoich zajęciach stara się wykorzystywać wiedzę z zakresu biomechaniki tańca i motoryki. Członkini Polskiego Forum Choreologicznego, Stowarzyszenia Forum Środowisk Sztuki Tańca oraz aktualnie tancerka Teatru Tańca Terpsychora. 

KRZYSZTOF AUGUSTYN

KSZTAŁCENIE SŁUCHU

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale Jazz i Muzyka Współczesna w klasie dr Macieja Adamczaka. Kontrabasista, basista, muzyk sesyjny.

Od 2010r. czynny muzyk, którego można usłyszeć m.in. na płytach Tempero, Kuby Blokesza, Nazzar Trio, Ola Nowak Band, The FeelHarmony Orchestra. Współpracuje, bądź współpracował z takimi muzykami, zespołami jak :Kayah, Natalia Kukulska, Anna Serafińska, Ewa Uryga, Staszek Plewniak, Wojtek Myrczek, Janusz Szrom, Peter Francis, Dominik Bieńczycki, Holy Noiz. Członek zespołów Tempero, Echoes of Peace, Fours Collective. Wraz z zespołem Fours Collective brał udział w licznych festiwalach, m. in.: Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami, Kolory Polski Filharmonii Łódzkiej, Jazzowe Wtorki Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach, Exodus Festival w Gdynii, oraz liczne koncerty tj. Gala Wisławy Szymborskiej. W 2017 roku wraz z zespołem Fours Collective supportował koncert Gregorego Portera w Łódzkiej Wytwórni.  Od 2017 roku współpracuje na stałe z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (MiniaTour, Born by Boney M, Americane). W swoim dorobku ma także współpracę z Teatrem Stefana Żeromskiego w Kielcach (Wszyscy chcą żyć) oraz Krakowskim Teatrem Komedia (Wpadki Miłosne). 

MONIKA POLAK

ZESPÓŁ WOKALNY, ŚPIEW

 

NATALIA "KLIŚKA" KLIŚ

TANIEC, HIP-HOP

Tancerka, choreograf, reżyser ruchu, stylista, dziennikarz.

Swoją przygodę z tańcem zaczęła w 2008 roku. Jest instruktorem największych szkół tańca w Polsce. Trenuje tancerzy na poziomie mistrzowskim, przygotowuje wokalistów od strony ruchowej, a także zajmuje się reżyserią ruchu podczas sesji zdjęciowej i  w videoclipach. Jej drugą największą pasją jest moda. Współpracowała z takimi markami i osobami jak Robert Kupisz, Hartwig Fashion Department, CCC, Natali, Zara, Saszan, Egurrola Dance Studio itd. 

W House of Art Natalia zajmuje się przygotowaniem do występów na scenie komercyjnej oraz pracy przed kamerą przy kręceniu teledysków. Uczestnicy zajęć uczą się pracy z oddechem i choreografią oraz poznają takie style jak: hip hop dance, vouge i szeroko rozumiany commercial. Ponadto rozwijać będą charakter i osobowość sceniczną.

TOMASZ KRAS

PREZENTACJA CASTINGOWA

Współzałożyciel i Prezes ProOptima. Psycholog relacji z Klientami, doświadczony trener. Przeszkolił tysiące osób z kilkudziesięciu firm i instytucji. Uczestnicy prowadzonych przez niego szkoleń doceniają jego rozległą wiedzę i doświadczenie w obszarze relacji z Klientami, nastawienie na słuchanie i rozumienie specyfiki ich problemów i wyzwań, a także generowanie praktycznych rozwiązań, które łatwo wdrażać w realia ich pracy. W ich ocenie ma także niezwykłą łatwość w nawiązywaniu kontaktu z grupą. Tworzy podczas szkolenia atmosferę sprzyjającą uczeniu się, odkrywaniu niewykorzystanego potencjału a także pokonywaniu nieskutecznych nawyków.

Kontakt

Powrót