Ułatwienia dostępu

Szkoła Musicalowa

Dla Młodzieży

Interesujesz się aktorstwem, kochasz śpiewać i tańczyć?
Koniecznie zapisz się na zajęcia musicalowe w
House of Art.

House of Art oferuje kształcenie z zakresu tańca, śpiewu i aktorstwa w oparciu o autorski program nauczania. Edukacja w grupach młodzieżowych bazuje na zróżnicowanych zajęciach grupowych, w trakcie których uczniowie poznają tajniki gry aktorskiej, dykcji, emisji głosu, śpiewu harmonicznego, czytania nut głosem, a także tańca, rytmiki i ruchu scenicznego. Dodatkowo zajęcia wzbogacone są o indywidualne lekcje śpiewu, dzięki którym uczniowie poznają swoje głosy i doskonalą technikę wokalną.

Rok nauki w House of Art zwieńczony jest udziałem w Wielkiej Gali Musicalowej organizowanej w Nowohuckim Centrum Kultury.

Zajęcia w House of Art

Rozwój umiejętności

Praca nad prawidłową emisją głosu, kształcenie słuchu i doskonalenie dykcji. Ponadto uczniowie poznają czym jest interpretacja tekstu oraz praca na scenie. Rozwijamy umiejętność śpiewania na głosy przez co młodzież nie tylko rozwija swoje umiejętności muzyczne ale i uczy się współpracy w grupie i zacieśnia kontakty z rówieśnikami.

Budowanie relacji

Młodzież poznaje najważniejsze techniki taneczne: jazz, taniec klasyczny, taniec współczesny, hip hop. Uczą się kontroli własnego ciała, prawidłowej rozgrzewki i świadomego rozwoju fizycznego tak aby taniec stał się nie tylko przyjemny ale i zdrowy. Młodzi uczestnicy współpracują w grupach budując w ten sposób relacje z rówieśnikami. Dodatkowo praca nad choreografią wspomaga pracę nad pamięcią, koncentracją i spostrzegawczością.

Otwartość i wyrażanie emocji

Zajęcia teatralne dla młodzieży mają na celu przede wszystkim naukę otwartości i wyrażania swoich emocji. Swobodne wyrażanie uczuć, pobudzanie wyobraźni, uwrażliwianie na sztukę, rozwój osobisty i budowanie własnej wartości to wszystko nad czym będą pracować nasi uczniowie. Ponadto rozwiną umiejętności w zakresie dykcji, artykulacji i świadomości własnego ciała. Poznają także czym jest rzetelna praca i pokora, niezbędna do wykonywania zawodu aktora.

Jak wygląda rok szkolny?

Rok szkolny w House of Art  trwa od września do czerwca i zgodny jest z kalendarzem szkolnym obowiązującym w województwie małopolskim. Zajęcia w grupach młodzieżowych odbywają się w soboty w godzinach 9.00-17.00.

W trakcie roku szkolnego organizowane są dodatkowe warsztaty z artystami musicalowymi oraz wyjazdy na spektakle do teatrów muzycznych w całej Polsce.

Jak prowadzone są zajęcia?

Zajęcia w House of Art prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli, którzy swe umiejętności nabyli na czołowych uczelniach artystycznych w Polsce, a także podczas wieloletniej pracy scenicznej. Każdy blok zajęć prowadzony jest przez innego nauczyciela specjalizującego się w danej dziedzinie sztuki (śpiew, taniec, aktorstwo).

Co zawierają zajęcia?

  • Śpiew indywidualny
  • Zespoły wokalne
  • Kształcenie słuchu
  • Taniec Broadway Jazz
  • Sceny musicalowe
  • Zajęcia aktorskie
  • Dykcja 
  • Wiedza o musicalu

Jak liczne są grupy?

Grupy młodzieżowe w House of Art liczą 15 osób, a przydział do grup następuje z uwzględnieniem wieku i aktualnych umiejętności uczniów.

Jak wygląda przesłuchanie do szkoły?

Do House of Art prowadzona jest rekrutacja w formie przesłuchań, w trakcie których kandydaci sprawdzane mają predyspozycje wokalne, aktorskie i taneczne oraz słuch muzyczny i koordynację ruchową.

Czy w House of Art mogą uczyć się osoby początkujące?

House of Art prowadzi zajęcia na każdym poziomie kształcenia. Wśród naszych uczniów są za równo osoby początkujące jak i zaawansowane. Poziom zajęć dostosowany jest do potrzeb i umiejętności uczniów, a przydział do grup następuje w oparciu o ich możliwości i umiejętności.  

Czy jest okres próbny?

Tak. Pierwszy miesiąc nauki w House of Art jest okresem próbnym. Dzięki temu można sprawdzić jak wygląda nauka w szkole i podjąć świadomą decyzję o dalszym udziale w zajęciach.

Czy nauka w House of Art przygotowuje do zawodu aktora scen muzycznych i do egzaminów na uczelnie wyższe?

Program nauczania w House of Art przygotowuje do egzaminów na wyższe uczelnie artystyczne. House of Art już w pierwszych latach działalności pochwalić się może dużą zdawalnością do najlepszych szkół w Polsce: Akademia Muzyczna w Gdańsku, Akademia Teatralna w Warszawie, Akademia Muzyczna w Warszawie, Studium Wokalno-Aktorskie w Gdyni.

Grupy Młodzieżowe

Zobacz również

zasady rekrutacji

ZOBACZ

Kilka opinii o szkole

House of Art to przede wszystkim artystyczna rodzinka i szkoła, która jest DLA UCZNIA 🙂 Wspaniali nauczyciele, którzy zawsze starają się wywołać uśmiech na twarzy ucznia i pomagają mu się otworzyć, tworząc wspaniałą atmosferę na zajęciach.
Basia
Uczennica
Jeśli kochasz śpiewać, grać lub tańczyć to zapraszam serdeczne do House of Art. Jako jedna z pierwszych uczennic zapisanych do tej szkoły już zdążyłam ją dobrze poznać i szczerze powiem, że jestem zachwycona tym miejscem💕 mamy świetnych pedagogów, dzięki którym na prawdę można się wiele nauczyć
Paulina
Uczennica
Pokochałam to miejsce właśnie dlatego, że nie jest to kolejna szkoła, w której nauczyciel prześpiewa z Tobą gamę i będzie Ci wmawiać, że jesteś fantastyczny i możesz iść podbijać świat. House Of Art to miejsce prowadzone przez prawdziwych pasjonatów, którzy (czasem dosłownie) stają na głowie by wyciągnąć z Ciebie to co najlepsze.
Marta
Uczennica
Powrót