Ułatwienia dostępu

Szkoła Musicalowa

Dla Młodzieży

House of Art oferuje kształcenie z zakresu tańca, śpiewu i aktorstwa w oparciu o autorski program nauczania. Nasi uczniowie kształcą się zespołowo ale również indywidualnie. Każdy rok nauki kończy się Wielką Galą Musicalową z udziałem zespołu muzycznego na żywo. W roku szkolnym realizujemy nagrania studyjne, teledyski oraz pokazy w formie koncertów i recitali.

Jak wygląda rok szkolny?

Grupy młodzieżowe House of Art uczą się w soboty w godzinach ranno-popołudniowych. Przez cały rok pracują nad doskonaleniem umiejętności z zakresu sztuki musicalowej. Od drugiego semestru uczniowie zaczynają przygotowania do Wielkiej Gali Musicalowej odbywającej się co roku w czerwcu.

 

Jak zajęcia prowadzone są w House of Art?

  • Śpiew indywidualny
  • Zespoły Wokalne
  • Kształcenie Słuchu
  • Taniec Broadway Jazz
  • Sceny Musicalowe
  • Zajęcia Aktorskie
  • Dykcja 
  • Wiedza o musicalu
  • Taniec współczesny z elementami partnerowania
  • Warsztaty mistrzowskie z artystami musicalowymi

Jak liczne są grupy?

Grupy w House of Art liczą maksymalnie 15 osób i uwzględniają podział ze względu na wiek i umiejętności

Jak wygląda przesłuchanie do szkoły?

Do szkoły House of Art prowadzone są przesłuchania rekrutacyjne mające na celu poznanie uczniów jeszcze przed rozpoczęciem nauki i dopasowanie im odpowiedniej grupy ze względu na umiejętności oraz wiek. Dzięki przesłuchaniom jesteśmy wstanie stworzyć grupę, która będzie do siebie pasować.

Czy jeśli jestem osobą początkującą mogę uczęszczać do szkoły?

House of Art kształci na każdym poziomie umiejętności, dlatego jeżeli marzysz o byciu artystą nie powinieneś rezygnować i śmiało możesz przyjść na przesłuchanie. Warunkiem dostania się do szkoły jest przede wszystkim posiadanie predyspozycji do nauki przedmiotów artystycznych.

Czy jest okres próbny?

Tak. Pierwszy miesiąc nauki w House of Art jest okresem próbnym. Dzięki temu można sprawdzić jak wygląda nauka w naszej szkole i podjąć sprawdzoną decyzję.

Zajęcia w House of Art

Rozwój umiejętności

Praca nad prawidłową emisją głosu, kształcenie słuchu i doskonalenie dykcji. Ponadto uczniowie poznają czym jest interpretacja tekstu oraz praca na scenie. Rozwijamy umiejętność śpiewania na głosy przez co młodzież nie tylko rozwija swoje umiejętności muzyczne ale i uczy się współpracy w grupie i zacieśnia kontakty z rówieśnikami.

Budowanie relacji

Młodzież poznaje najważniejsze techniki taneczne: jazz, taniec klasyczny, taniec współczesny, hip hop. Uczą się kontroli własnego ciała, prawidłowej rozgrzewki i świadomego rozwoju fizycznego tak aby taniec stał się nie tylko przyjemny ale i zdrowy. Młodzi uczestnicy współpracują w grupach budując w ten sposób relacje z rówieśnikami. Dodatkowo praca nad choreografią wspomaga pracę nad pamięcią, koncentracją i spostrzegawczością.

Otwartość i wyrażanie emocji

Zajęcia teatralne dla młodzieży mają na celu przede wszystkim naukę otwartości i wyrażania swoich emocji. Swobodne wyrażanie uczuć, pobudzanie wyobraźni, uwrażliwianie na sztukę, rozwój osobisty i budowanie własnej wartości to wszystko nad czym będą pracować nasi uczniowie. Ponadto rozwiną umiejętności w zakresie dykcji, artykulacji i świadomości własnego ciała. Poznają także czym jest rzetelna praca i pokora, niezbędna do wykonywania zawodu aktora.

Grupy Młodzieżowe

Wybierz grupę dopasowaną do wieku i umiejętności

GRUPA M1

WIEK UCZESTNIKÓW:
14 – 16 lat

RODZAJ ZAJĘĆ:
Taniec (60 minut)
Teatr (60 minut)
Zespół wokalny (60 minut)
Śpiew indywidualny (30 minut)DZIEŃ ZAJĘĆ:
Sobota 9:00 – 14:00

OPŁATA:
450,00 zł / miesięcznie

5 godzin/tygodniowo
Obowiązuje przesłuchanie wstępne!

GRUPA M2

WIEK UCZESTNIKÓW:
15 – 17 lat

RODZAJ ZAJĘĆ:
Dykcja, Teatr (60 minut)
Sceny Musicalowe (90 minut)
Taniec (90 minut)
Zespół wokalny (90 minut)
Śpiew indywidualny (30 minut)
Kształcenie słuchu (60 minut)
Wiedza o musicalu (60 minut)

DZIEŃ ZAJĘĆ:
Sobota 9:00 – 17:00

OPŁATA:
530,00 zł / miesięcznie

8 godzin/tygodniowo
Obowiązuje przesłuchanie wstępne!

GRUPA M3

WIEK UCZESTNIKÓW:
16 – 19 lat

RODZAJ ZAJĘĆ:
Dykcja, Teatr (60 minut)
Sceny Musicalowe (90 minut)
Taniec (90 minut)
Zespół wokalny (90 minut)
Śpiew indywidualny (30 minut)
Kształcenie słuchu (60 minut)
Wiedza o musicalu (60 minut)

DZIEŃ ZAJĘĆ:
Sobota 9:00 – 17:00

OPŁATA:
530,00 zł / miesięcznie

8 godzin/tygodniowo
Obowiązuje przesłuchanie wstępne!

Zobacz również

zasady rekrutacji

ZOBACZ

Kilka opinii o szkole

House of Art to przede wszystkim artystyczna rodzinka i szkoła, która jest DLA UCZNIA 🙂 Wspaniali nauczyciele, którzy zawsze starają się wywołać uśmiech na twarzy ucznia i pomagają mu się otworzyć, tworząc wspaniałą atmosferę na zajęciach.
Basia
Uczennica
Jeśli kochasz śpiewać, grać lub tańczyć to zapraszam serdeczne do House of Art. Jako jedna z pierwszych uczennic zapisanych do tej szkoły już zdążyłam ją dobrze poznać i szczerze powiem, że jestem zachwycona tym miejscem💕 mamy świetnych pedagogów, dzięki którym na prawdę można się wiele nauczyć
Paulina
Uczennica
Pokochałam to miejsce właśnie dlatego, że nie jest to kolejna szkoła, w której nauczyciel prześpiewa z Tobą gamę i będzie Ci wmawiać, że jesteś fantastyczny i możesz iść podbijać świat. House Of Art to miejsce prowadzone przez prawdziwych pasjonatów, którzy (czasem dosłownie) stają na głowie by wyciągnąć z Ciebie to co najlepsze.
Marta
Uczennica
Powrót