fbpx

DROGA DO SŁAWY

„Droga do sławy” jest pierwszym organizowanym na terenie Krakowa projektem umożliwiającym artystom-amatorom rozwój poprzez udział w warsztatach, których finałem jest przygotowanie licencjonowanego musicalu i wystawienie go na zawodowej scenie teatralnej.

Projekt realizowany jest przez House of Art – Profesjonalną Szkołę Musicalową w Krakowie przy współpracy z Krakowskim Teatrem VARIETE. Założeniem projektu jest podniesienie poziomu kompetencji artystycznych osób zainteresowanych kształceniem się w kierunku sztuk scenicznych. Celem projektu jest nabycie nowych, jak i rozwój nabytych już umiejętności w dziedzinie sztuki musicalowej, a także integracja różnych środowisk twórczych.

Odbiorcami „Drogi do sławy” są młodzi artyści-amatorzy, chcący kształcić się w kierunku aktora scen muzycznych oraz osoby szczególnie uzdolnione wokalnie, aktorsko i tanecznie, ale nie posiadające dotychczas styczności ze sztuką musicalową. Finałem projektu jest przygotowanie i wystawienie licencjonowanego musicalu na profesjonalnej scenie teatralnej.

„Droga do sławy” edycja 2023
„FAME THE MUSICAL”

W ramach pierwszej edycji „Drogi do sławy” zrealizowany został „FAME THE MUSICAL” za porozumieniem z Music Thearte International (Europe) Limited (MTI) na podstawie licencji amatorskiej. Do projektu wyłonionych zostało w drodze castingu 24 młodych artystów, którzy odbyli dwumiesięczne warsztaty z zawodowymi twórcami i artystami musicalowymi. Finałem projektu było czterokrotne wystawienie spektaklu „FAME THE MUSICAL” w Krakowskim Teatrze VARIETE.

2023

Twórcy „Fame The Musical”:

Organizator:
HOUSE OF ART – Profesjonalna szkoła Musicalowa / Krakowski Teatr VARIETE

Reżyseria:
Tomasz Smoter
Choreografia:
Agnieszka Woźniak-Olszańska
Przygotowanie wokalne solistów:
Grzegorz Kućma
Przygotowanie wokalne zespołu:
Beata Ryś
Kierownik muzyczny:
Piotr Laska
Przekład:
Klaudyna Rozin

"Fame The Musical"

Premiera „FAMETHE MUSICAL” odbyła się 8 września 2023 r na scenie Krakowskiego Teatru VARIETE.

Po sukcesie spektaklu i ciepłym przyjęciu go przez krakowską publiczność „FAME THE MUSICAL” został zagrany ponownie w październiku 2023 roku. 

Ostatecznie spektakl został zagrany aż 7 razy !

Ogólnopolski casting w Teatrze VARIETE

Do udziału w I edycji projektu zgłosiło się 300 młodych artystów z całej Polski. 120 z nich zaproszonych zostało na przesłuchania do Krakowskiego Teatru VARIETE gdzie zaprezentowali swe umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie. Po długim dniu przesłuchań wyłonionych zostało 24 uczestników I edycji “Drogi do sławy”. 

 

Droga do sławy

GALERIA

Godziny otwarcia:
Copyright © 2024 House of Art - Profesjonalne Szkoły Musicalowe w Krakowie
Powrót